Skip links

Villa Nõmmel

Terviklahendusena ning autorijärelevalvega valminud eramu sisearhitektuur

Villa Nõmmel

Nõmmel, roheliste mändide keskel asuva kolmekorruselise eramu asukateks on 5-liikmeline perekond, mida aeg ajalt külastavad täiskasvanud lapsed ning külalised. Tegemist on milleeniumi ajal pooleldi püstitatud eramuga, mille saatus on olnud väga heitlik. Eramu uued omanikud otsustasid ehitada üles oma uue kodu Eestis.

Peatöövõtja

Compactor Grupp OÜ

Aasta

2022

Pindala

623 m²

Tüüp

Elamud

Funktsionaalsus ja efektsus ühes elemendis.

Schematic Design

Hoone esialgne ruumiprogramm sisaldas endas mitut magamistuba, kinnist kööki ning üksikuid tualette ning terve 2. korruse peale vaid ühte vannituba. Koostöös Miho OÜ arhitektidega valmis uus funktsionaalne plaan. Sisearhitekti ülesandeks oli muuhulgas koostada lammutusplaan, uus funktsionaalne plaan, töötada läbi siseuste avanemised, koostada uus mööbliplaan, valguslahenduste ja lagede plaanid ning elektriplaanid.

Tulenevalt põrandakonstruktsiooni muudatustest on eramu sisetrepi konfiguratsioon on muudetud. Koostöös ehituse peatöövõtjaga on planeeritud uued trepimarside kõrgused ning astmestik. Interjööri eesmärk on luua moodsas võtmes funktsionaalne ning hubane kodu kogu perele. Rahulikke ja harmooniliste materjalide, tekstuuride ning toonide üleminekutega, milles valitseb tasakaal. Mõnes üksikus ruumis on taotluslikult kasutatud luksuslikumaid elemente.

Schematic Design

SPA kujundamisel oli pererahval kindel soov kasutada looduslikku travertiini ning saunas termo magnooliat. Lähtuvalt looduslikest materjalidest ja ruumide proportsioonidest oleme lisanud sekka soojades ning sumedates toonides dekoratiivkrohvi ning viimistletud laed tumedate puitpaneelidega.

SPA kese ehk bassein arvestab nii suurte kui ka väiksemate kasutajatega, sisaldades endas madamalat ja sügavamat osa. Vastandudes laialdaselt levinud mosaiigile oleme kasutanud sinaka tooniga looduskivi imiteerivat keraamikat. Laste turvalisuse huvides on basseiniruum suletav. Hoolikalt on planeeritud valgustust - lahendused, mis kompenseerivad päevavalgust pudust ning toimivad sisekujunduse meeleolu loojana.

SPA korrus

Elukorrus

Privaatne korrus

Schematic Design

Elukorruse interjööris tõuseb esiplaanile naturaalne puit. Chevron tüüpi laudparkett läbib kõiki eluruume. Erandiks on külaliste tualett ja esik. Puidule sekundeerib keraamika ning metall. Kuna antud eramus puudub meie kliimale iseloomulik tambur ehk tuulekoda, siis oleme loonud esiku ja söögitoa vahelise fikseeritud ruumieraldaja puitlamellide näol. Suurte seinapindade viimistluses on kasutatud dekoratiivkrohvi.

Schematic Design

Dekoratiivkrohvi sametine ning struktuurne pind mängib eri valguses ning mõnes mõttes täidab ruumi. Looduskivi temaatikat on ka sellel korrusel peenekoeliselt käsitletud ning kasutatud pigem ebatraditsioonilise võttena gaasikamina viimistluses. Külaliste tualettruumis on keraamika seevastu asendatud poole võrra mikrotsemendiga. Nii nagu SPA korruse on ka selle korruse valgustuslahenduste loomisel antud meile vabad käed, kuid oleme lähtunud tellija mõtetest ning ehituslikest aspektidest.

Partnerid: Lossikivi, Põrandakeskus, Floorin, Wermstock, Vivarec, Lincona, Plaadimaailm, Avers Disain, IWS, MKC uksed, Kardinamaailm, Avaeksperdid, Moodne Valgustus, Valgusmaailm, 4Room, Moble Pro, A:ruut, Nerostein. Fotograaf: Kirill Masing
Explore
Drag